دوشنبه, 25 شهریور 1392 ساعت 04:30

لیزر

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(27 رای‌ها)

 

 

 

 

 

 لیزر نوری تک رنگ  و تک طول موج است . نور لیزر عمدتا" در رنگدانه  ملانینی که در موها به فور یافت می شود جذب شده سبب تخریب آن می شود و راحتر از بین می رود به همین دلیل هر چه مو ضخیم  و مشکی تر باشد باشد نور لیزر را بیشتر جذب می کند و راحتر از بین می رود .

در عین حال چون ملانین در پوست هم وجود دارد هر چه مقدار آن کمتر باشد یعنی پوست روشن تر باشد انرژی کمتری در پوست جذب می شود و احتمال علائم ناشی از لیزر کمتر است.
هر چند با پیشرفت هایی که در زمینه دستگاه های لیزر و سیستم خنک کننده پوست بوجود آمده است بیمارانی که پوست های تیره دارند هم می توانند بدون مشکل و به شکل موثر درمان شوند.
در مورد موهای بلوند و سفید یا قرمز کاهش دائمی موهای زائد با لیزر امکان پذیر نیست شاید بتوان با لیزر روند رویش مو را چند ماهی به تاخیر انداخت ولی نمی توان از بین برد . در این شرایط بهتر است از روش های دیگر مثل الکترولیز استفاده شود.
- : فرکشنال لیزر
 در فرکشنال لیزر ، نور لیزر به تعداد ستونهای کوچک تر تقسیم می شود و وقتی این ستون ها ی کوچک به پوست برخورد می کند نقاطی که بین این ستونها قرار گرفته است سالم می ماند و باعث تسریع روندبهبودی و کاهش عوارض لیزر می شود .
از آن جاییکه لایه شاخی پوست در طی این روند آسیب نمی بیند عملکرد سد دفاعی پوست از بین نمی رود

 

 

 

انواع لیزرهای مورد استفاده در کلینیک مریم عبارتند از :

 خواندن 1631267 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 07 آبان 1392 ساعت 02:12

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به "کلینیک پوست و مو و زیبایی مریم" می‌باشد. © 1392