بلفارو پلاستی

چشم نقش مهمی در روابط اجتماعی ما بازی می کنند .

 


با افزایش سن تغییراتی در ساختمان پلک ها ایجاد می شود که باعث می شود فرد ظاهری سالخورده و خسته پیدا کند بخش عمده این تغییرات شامل :
1.    ایجاد چروک اطراف چشم
2.    کش آمدن و شل شدن پوست پلک ها
3.    تجمع چربی اضافه در زیر پوست پلک ها
4.    شل شدن عضلات پلک ها
5.    افتادگی پلک ها یا ابروها
مجموع این تغییرات مطلوب نیست . و در موارد شدید با مسدود کردن میدان دید به عملکرد بینایی فرد اثر می گذارد .
جرای اصلاحی پلک یک جراحی زیبایی است که به منظور اصلاح این تغییرات و ایجاد ظاهری جوان تر و شاداب تر انجام می شود . بلفاروپلاستی یکی از شایع ترین روش های جراحی زیبایی است که با برداشتن پوست ، چربی ، عضله اضافی و اصلاح موقعیت پلک باعث بهبود قابل توجه در ظاهر فرد می شود و نتایج مفید این جراحی تا سال ها و گاهی به صورت مادام العمر برای فرد باقی می ماند .
انواع جراحی زیبایی پلک :
1.    جراحی زیبایی پلک فوقانی در این روش پوست اضافه روی پلک فوقانی و کیسه چربی که به صورت پف کردگی بالای پلک تظاهر می کند برداشته می شود .
2.    جراحی پلک پایین بیشتر به منظور برداشت کیسه های چربی زیر پلک تحتانی که حالت پف کردگی  چشم را ایجاد می کند ، انجام می گیرد معمولاً بخشی از پوست پلک تحتانی نیز برداشته می شود .
3.    جراحی از طریق ملتحمه : این روش در افراد جوان که پوستشان خاصیت ارتجاعی خود را از دست نداده است و قوام و سفتی دارد انجام می شود . در این روش بدون آن که پوست دست کاری شود از طریق برشی در پشت پلک تحتانی کیسه چربی برداشته می شود و نیازی به برش  روی پوست نیست

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به "کلینیک پوست و مو و زیبایی مریم" می‌باشد. © 1392